Menu Zamknij

Co to jest wirtualna karta kredytowa

Jak działa wirtualna karta kredytowa

Znakiem czasu jest coraz większa ilość plastikowego pieniądza w portfelach. Coraz więcej kart kredytowych, debetowych czy też prepaidowych, rabatowych itd. Coraz większa ilość plastikowego pieniądza powoduje, że zajmuje on coraz większą ilość miejsca w portfelach. Konsekwencją zmniejszającej się ilości wolnego miejsca musiało być powstanie wirtualnej karty kredytowej. Co to jest wirtualna karta kredytowa?

Natura wirtualnej karty kredytowej

Karta kredytowa tak właściwie nie musi być w formie plastikowej. Głównym zamysłem stosowania kart wirtualnych jest potrzeba stosowania ich w internecie i jest to praktycznie jedyny powód ich powstania. W realu nie można ich użyć. chodzi o sklepy internetowe, czy usługi opłacane drogą internetową. Karta taka funkcjonuje praktycznie tak samo jak fizyczna materialna karta. Posiada cechy charakteryzujące także realną kartę:

 • numer ją identyfikujący
 • kod CVV/CVC
 • datę ważności

Rodzaje kart wirtualnych

Czym się różnią wirtualne karty od tradycyjnych. Tak właściwie nie chodzi tylko o karty kredytowe. Wyróżnić można wirtualne odpowiedniki rzeczywistych kart:

 1. wirtualna karat kredytowa – funkcjonująca, jak rzeczywista karta kredytowa,
 2. wirtualna karta debetowa,
 3. wirtualne karty prepaid.
Jak używać wirtualnych kart kredytowych www.prostoopieniadzach.pl

Dlaczego warto używać wirtualnych kart kredytowych?

Na każdą kartę wirtualną można wpłacić określoną ilość pieniędzy. Przypominają one nieco karty prepaid. Dzięki niej, kupując w sklepie internetowym możemy przekazać tylko określoną ilość pieniędzy (dostępną na karcie). W ten sposób można się zabezpieczyć na okoliczność, gdybyś ktoś “po drugiej stronie” chciał skorzystać z twojej karty. W sytuacji próby oszustwa i dostępu do danych Twojej wirtualnej karty, nie będzie możliwości z niej skorzystać, ponieważ nie będzie na niej środków. Taka karta staje się poniekąd buforem pomiędzy twoim kontem, a np sklepem internetowym.

Czym cechują się wirtualne karty kredytowe?

Jak większość produktów wirtualnych i wirtualna karta kredytowa charakteryzuje się podobnymi cechami. Zaliczyć do nich można:

 • Niskie koszty. Ten aspekt prawdopodobnie sam przewidziałeś. Koszt założenia to około 15PLN.
 • Szybkość założenia karty kredytowej. Praktycznie do maksymalnie 24h zakłada się taką kartę. Po jej założeniu można ją doładować i korzystać z niej w internecie. Oczywiście czas ten zależy od wystawiającego ją banku.
 • Dzięki temu, że nie posiadasz na wirtualnej karcie stałej kwoty pieniężnej ryzyko niekontrolowanego wykorzystania takiej karty jest małe. Poziom bezpieczeństwo jest wysoki – to ty decydujesz ile pieniędzy umieszczasz na karcie. Możesz każdorazowo przed transakcją uzupełnić ją tylko pożądaną kwotą.
 • Może być świetnym rozwiązaniem dla dzieci. Przekazujesz im tylko określoną kwotą pieniędzy.
 • I najoczywistsza sprawa – nie zajmuje miejsca w portfelu

Popularność z kart wirtualnych powoduje, że można z nich korzystać coraz częściej w rzeczywistych sklepach, nie tylko wirtualnych.

Wadą może być fakt, że za każdym razem musimy ją doładować, co powoduje uciążliwość z jej korzystania. Innym problemem mogą być ewentualne problemy z jej opłatami.

Na zakończenie

Rzeczywistość pokazuje, że prawdopodobnie nie uniknie się postępu w rozwoju instrumentów finansowych. Zgodnie z postępującym trendem coraz więcej narzędzi i instrumentów z realnego świata będzie przenoszonych do internetu.

Jeśli podobał Cię się artykuł to oczywiście proszę Cie o polubienie profilu bloga na facebooku i twitter oraz kanału na YouTube.

Jeśli masz pytania lub odmienne opinie proszę o komentarze.

Poniżej inne moje wpisy do przeczytania których zapraszam:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *