Menu Zamknij

Jak zmienić kablówkę na tańszą?

jak zmienić kablówkę na tańszą

Ostatnim czasem zdarzyło mi się przeczytać kilka artykułów o tym: czy należy być lojalnym w stosunku do firm, które oferują nam usługi telewizji kablowej, telefonii komórkowej, czy innej podobnej usługi. Z artykułów tych wynikało, że lojalność w stosunku do tych firm po prostu się nie opłaca. Ostatnio miałem okazję na własnej skórze przetestować taką sytuację. Z różnych przyczyn zmuszony byłem zmienić moją mojego obecnego dostawcy usług kablowych na nowego.  Niestety, moje doświadczenia pokazały, że tak właśnie należy robić i co jakiś czas zmieniać swojego dostawcę internetu, czy telewizji kablowej, aby uzyskać lepsze warunki. Jak zmienić kablówkę na tańszą.

Jak to w rzeczywistości wygląda?

Powszechnie funkcjonująca na rynku opinia mówi o tym, że firmy przede wszystkim usługowe powinny być lojalne w stosunku do swoich klientów. Nie ma w tym momencie znaczenia branża, czy to chodzi o banki, czy też właśnie o dostawców internetu, czy właśnie telewizji.  Okazuje się że rzeczywistość jest o wiele bardziej skomplikowana. Założenie, że twój dostawca będzie traktował cię zawsze fair jest według mojego doświadczenia chyba sporym nadużyciem i niestety z przykrością muszę to stwierdzić, że Twoja lojalność w stosunku do tych firm się nie popłaca. 

Dowiedz się jak zmienić kablówkę na tańszą. Przeczytaj post w www.prostoopieniadzach.pl

Jak wyglądało to w dużym skrócie w moim przypadku.  Ze zrozumiałych względów nie mogę posługiwać się bezpośrednio nazwami firm. Jak wyglądały warunki ustalone z moim ówczesnym dostawcą internetu (kablówki).  Wezmę pod uwagę ostatni rok, w którym to umowa na internet oraz telewizję w tym HBO ustalona była na kwotę 160 zł miesięcznie. Takie było założenie. I tak w rzeczywistości było. Nie wiem dlaczego, ale w pewnym momencie kwota ta wzrosła z niewiadomych dla mnie przyczyn do około 180 zł.  Podjęta została decyzja o tym, że zmieniam dostawcę kablówki. Nowy dostawca kablówki te same usługi (chociaż nie do końca bo internet mam około 4 razy szybszy) zaoferował mi cenę 140 zł czyli 20 zł miesięcznie taniej. Naturalnie poinformowałem mojego obecnego dostawcy, że rezygnuję z jego usług. Reakcja była oczywista to znaczy mój obecny dostawca internetu i telewizji, gdy dowiedział się, że mam zamiar wypowiedzieć, a właściwie wypowiadam umowę zaproponował mi nowe o wiele lepsze warunki. Na moją argumentację, że tak właściwie umowa z nowym dostawcą jest już podpisana użył wszelkich metod między innymi tą, że poinformował mnie, że jeśli instalacja nowego dostawcy nie jest jeszcze założona, to umowa tak właściwie nie jest wiążąca. Ale nie to jest najważniejsze.  Najważniejsze okazały się te, że zaproponował mi w stosunku do pierwotnej kwoty równej 180 zł nową ofertę w kwocie 140 zł miesięcznie, a właściwie informując, że może przebić ofertę mojego nowego dostawcy.

Naturalnie nie muszę nadmienić, że pozwoliłem sobie poinformować mojego starego dostawcy Co było przyczyną zmiany oraz zadać mu pytanie jak to się dzieje, że z deklarowanej kwoty 160 zł nagle kwota wzrosła do 180 PLN. Uzyskałem informację, że przyczyną jest kończąca się promocja. Oczywiście gdy otrzymywałem tą promocje nikt nie informował mnie, że w pewnym momencie skończą się one i będę zmuszony płacić już pełną kwotę, o której oczywiście pierwotnie nikt słowem się nie zająknął.

Jak wygląda zatem sytuacja. Z pierwotnie płaconych to 180 zł  obecnie płacę tylko 140 zł notabene mając o wiele lepszy Internet szybkość. Jak zmienić kablówkę na tańszą, właśnie w ten sposób.

Ile wynoszą oszczędności?

Rachunek jest banalny. 40PLN *12miesięcy = 480PLN rocznie. Wcale nie mało nie wspominając o szybszym internecie. Mnożąc tą kwotę przez ilość lat otrzymujemy już zupełnie poważną kwotę. Zapewne nowy dostawca wkrótce także będzie starał się manipulować kwotami. Tego jeszcze nie wiem. Jak zmienić kablówkę na tańszą i ile to daje oszczędności już wiesz.

Jak zmienić kablówkę na tańszą?

Ta sytuacja, która de facto zdarzyła się w pewnym sensie przypadkowo otworzyła mi oczy na pewne rzeczy, których chyba nie do końca sobie wszyscy uświadamiamy, a mianowicie na kwestie lojalności wobec firm. Z jednej strony tak jak wspomniałem sztuka zarządzania mówi o tym, że powinny one być lojalne w stosunku do swoich klientów. Powinno się to objawiać tym, że klienci którzy obecnie kupują dane produkty, czy usługi powinni mieć z natury rzeczy jak najlepsze ceny z tego powodu, że są lojalni, płacą za usługi cyklicznie, nie są klientami przypadkowymi i co najważniejsze będą płacić w przyszłości. W przypadku dostawców kablówki (przynajmniej tej konkretnej) okazuje się, że ta zasada zdecydowanie nie działa. Jeśli jesteś nowym klientem, to dostajesz o wiele lepsze warunki cenowe, niż klienci, którzy już długo są klientami. Powyższy przykład pokazuje, że nie należy zatem być lojalnym w stosunku do swojego dostawcy internetowego. Jeśli zacznie naliczać zbyt wysokiej kwoty należy go zmienić lub zagrozić zmianą, aby uzyskać bezproblemowo niższą o 20% kwoty miesięczną. Pod Twoją rozwagę poddaję jak się zachowasz.

Proszę cię o komentarze i opinie tym bardziej jeśli masz odrębne opinie.

Polub proszę także profile bloga na facebooku i twitter oraz kanału na YouTube

Poniżej moje wpisy, do przeczytania których zapraszam:

1 Komentarz

  1. Emil

    Jest dla mnie zagadką, dlaczego spółki skarbu państwa nie wpłacają dywidendy. Każdy ciułacz kupuje marne parę akcji i oczekuje, że coś będzie z tego miał a tu figa z makiem. Jak to w sumie jest? Byłbym wdzięczny za jakieś wyjaśnienie. Emil.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *