Menu Zamknij

O Blogu

Pieniądze i czas

Cześć,
mam na imię Marcin. Obserwując naszą rzeczywistość jesteśmy zewsząd informowani, słusznie lub też nie, że jesteśmy ludźmi wolnymi, że możemy robić co chcemy, jeździć dokąd chcemy, wierzyć w co chcemy. Czasy i miejsce, w którym żyjemy daje nam szanse, aby rzeczywiście okazało się to prawdą. Mało się mówi o tym, że aby wolność była pełna ludzie muszą być także wolni finansowo. Chodzi o to, aby nie ograniczał nas tak prozaiczny element jak brak pieniędzy. Znajomość mechanizmów ekonomicznych i finansowych, w szczególności finansów osobistych, są niezwykle ważnymi obszarami naszego życia. Naturalnie, aby korzystać z życia i wolności finansowej musimy mieć także czas. Jest to bardzo istotna zależność. Dlatego powstał blog Prosto o Pieniądzach – blog dla chcących zarabiać i oszczędzać pieniądze i czas, blog o pieniądzach, zarabianiu i oszczędzaniu.

Po co komu pieniądze jeśli nie będzie miał czasu i odwrotnie. Posiadanie czasu i pieniędzy są składowymi, które będą skutkować polepszeniem naszego życia. Niestety w naszym społeczeństwie, wiedza ta jest traktowane jako niespecjalnie istotna, co widać w szkołach, urzędach, a także, o zgrozo w niektórych firmach, które zarabiają pieniądze. Podobnie traktuje ją duża część mediów. Osobiście uważam, że im więcej wiedzy na dany temat, w tym wypadku pieniędzy i zarządzania czasem, tym lepsze będą nasze życia.

Prosto o pieniądzach jak to wygląda

Do kogo kieruję bloga

Blog Prosto o Pieniądzach kieruję do osób chcący osiągnąć wolność finansową i jednocześnie możliwie efektywnie wykorzystać czas, który posiadają otrzymując z życia tyle ile się tylko da.

Jeśli nurtowały Was, tak jak i mnie, kiedyś następujące pytania:

 1. Jak właściwie, mądrze wydawać pieniądze?
 2. Czy oszczędzanie ma w ogóle sens?
 3. Na czym polega inwestowanie na giełdzie?
 4. Ile trzeba mieć pieniędzy, aby iść na wcześniejszą emeryturę?
 5. Skąd wziąć pieniądze na szkołę dla dzieci?
 6. Czy branie kredyty z natury jest złe?
 7. Jak wyjść z ewentualnych długów lub trudnej sytuacji finsowej?
 8. Czy można zorganizować sobie dodatkowe źródła zarobków poza pracą na etacie?
 9. Jak skutecznie planować finanse i czas?
  i szereg innych

to ten Blog jest dla Was.

Co znajdziesz na blogu

Na blogu będę chciał pokazać:

 1. Przystępną wiedzę o pieniądzach, skupiając się na finansach osobistych.
 2. Historie z życia wzięte z obszaru finansów osobistych.
 3. Wiedzę z zakresu zarządzania własnym czasem.
 4. Tematy pokrewne obejmujące: pieniądze, inwestycje, zarządzanie czasem.
 5. Kalkulatory do obliczeń.
 6. Moje osobiste doświadczenia w powyższych kwestiach.

Z uwagi na fakt, że uważam, że matematyka jest bezlitosna i tylko ona pokazuje obiektywną prawdę będę prezentował możliwie dużo liczb, a na ich podstawie wyciągał możliwie proste wnioski. Oczywiście będę chciał je zaprezentować w możliwie przystępnej formie czyli tabeli i wykresów. Rozpocznij czytanie bloga od wpisu. Oficjalny fanpage bloga znajduje się na FB. Możesz odwiedzić także kanał bloga na YT.

Na zakończenie

Mam prośbę o komentowanie i przekazywanie pozytywnych jak i negatywnych informacji na temat blogu i artykułów. Zaznaczam, że informacje przekazywane w blogu Prosto o Pieniądzach są moją osobistą opinią i nie stanowią rekomendacji w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715).
Ostateczne decyzje i odpowiedzialność za nie pozostaje w Waszych rękach.

Pozdrawiam i życzę dużo sukcesów!