Menu Zamknij

Czas to pieniądz, a pieniądz to czas

Czas to pieniądza, pieniądz to czas

Klasyczna zależność

Chyba nikogo nie zaskoczę stwierdzeniem, że czas wiąże się bezpośredni z pieniędzmi. Ta zależność jest odwrotnie proporcjonalna. Często przedstawiany jest następujący obraz. Albo masz pieniądze albo wolny czas, czyli czas to pieniądz, a pieniądz to czas. Jest ona prawdziwa, jednak nie do końca. Zapewne łatwo wskażecie nieścisłość polegającą na tym, że niektórzy ludzie nie mają ani pieniędzy, ani wolnego czasu i macie rację. Zależność posiadania czasu od posiadania pieniędzy ma oczywiście sens w przypadku osób, które wiedzą jak zarabiać, tzn. są w stanie skutecznie i efektywnie zamieniać swój wolny czas na pieniądze.

Posiadają unikalną wiedzę i doświadczenie, które im to umożliwia. Znają jakąś branżę od podszewki lub posiadają wysoko płatny zawód. Niestety niektórzy nie potrafią tego robić. Posiadają zawód lub umiejętności, na które nie ma zapotrzebowania, brakuje im wiedzy i doświadczenia, nie mają tego szczególnego wykształcenia, często brakuje im determinacji. Jeśli dodatkowo reprezentują postawę roszczeniową, chcąc posiadać pieniądze bez koniecznego wysiłku, zależność ta nie zachodzi. Jestem pewien, że znacie takie osoby. Nie chcę w tym momencie skupiać się na tym aspekcie. Jeśli jesteś zaangażowany chcesz osiągnąć w życiu sukces, posiadasz i pogłębiasz wiedzę, to prawdopodobnie jesteś już w stanie zamieniać czas na pieniądze i odwrotnie.

Oprócz pieniędzy …

Oczywiście nie można próbować zamienić całego posiadanego czasu na pieniądze, Na przykład odpoczynek także jest bardzo ważny. Wynika z tego bardzo ważny wniosek. Z jednej strony uważam, że pozytywnym jest chęć sukcesu, posiadania pieniędzy, jednak konieczne jest dla równowagi posiadanie wolnego czasu, kiedy regenerujemy się, nabieramy energii do nowych działań.

Doba ma tylko 24h. 7-8h śpisz. Pozostaje około 16h. W tym czasie musimy wykonywać codzienne czynności, pracować, jeść odpoczywać. Jest zrozumiałe że czasu jest dla każdego za mało. Ile tego czasu właściwie posiadamy przez cale życie, opisałem w artykule. Bardzo ważne jest jego możliwie sprawne i efektywne wykorzystywanie. Koniecznością staje się sprawne zarządzanie swoim czasem. Brak tej czynności spowoduje wolniejsze osiąganie naszych celów, obniżenie efektywności działań, gubienie zaplanowanych terminów, a tym samym dodatkowy stres.

Jeśli podobał Ci się wpis, zapraszam do fanpage’a na Facebook i Twitter

Bardzo proszę Was o opinie i komentarze!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *