Menu Zamknij

W e-biznesie liczy się tylko wynik

Na początek

Jak to wszystko zrobić? Jak organizować każdy biznes. Szereg autorów i periodyków pokazuje, że biznes jest trudny, skomplikowany, wymaga jakiejś tajemnej wiedzy (stąd potrzebna jest ich pomoc). Dla Ciebie też to może tak na początku wyglądać. Organizacja zasobów finansowych, rzeczowych, ludzkich. Powiem więcej, może sam oczekujesz porażki. Jest to prosta wymówka, w sytuacji, gdyby okazało się, że ją poniesiesz. Zawszę będziesz mógł powiedzieć, że było tyle niesprzyjających okoliczności, które stanęły ci na drodze, że po prostu musiałeś się poddać. Rzeczywistość pokazuje jednak, że biznes jest prosty i nie stanowi żadnej tajemnicy. Słyszałeś kiedyś powiedzenie, że biznes jest tam gdzie się go poszuka. W pewnym sensie jest to prawda. Jeśli tylko odkryjesz model biznesowy, który da Ci marże, to można kontynuować jego prowadzenie. Oczywiście są lepsze i gorsze modele, a raczej trudniejsze i łatwiejsze sposoby zarabiania pieniędzy. Rozwiązanie można odnaleźć właśnie w e-biznesie.

Ale sam model biznesowy to nie wszystko. Aby odnieść sukces, działanie musi być systematyczne. Początki są po prostu trudne. Wiąże się to z tym, że po prostu biznesu trzeba się nauczyć, nawet jeśli znasz go ze swojej wcześniejszej aktywności zawodowej. Musisz wyrobić sobie nawyk ciągłego uczenia się swojej branży. Oczywiście na początku brak doświadczenia i wiedzy przezwycięża się większą motywacją. Ona jednak nie będzie trwała wiecznie na takim samym poziomie. Działanie trzeba powtarzać, aż zaczniesz wykonywać go perfekcyjnie w sposób automatyczny, staniesz się w nim ekspertem. Jeśli przestaniesz powtarzać ten proces zaczniesz go zapominać. Jak wygląda krzywa uczenia się i zapominania możesz przeczytać w tym wpisie.

E-biznes i do przodu …

Dlaczego uważam, że kluczem do sukcesu leży w e-biznesie. Moim zdaniem w szeregu aspektów jest on łatwiejszy do prowadzenia niż tradycyjny biznes. Przede wszystkim są to: niskie koszty startowe, praktycznie nieograniczony zasięg, bazowanie na wiedzy. Poza tym masz pełniejsza kontrolę nad biznesem. Z drugiej strony jeśli twoja działalność w e-biznesie jest typowa, masz ogólnoświatową konkurencję. Według mnie e-biznes jest jedną z prostszych sposobów na zarabianie pieniędzy.

Rezultaty w e-biznesie to podstawa

Prowadzenie e-biznesu jest proste. Tak. Jest to proste, chociaż nie łatwe. Oznacza to, że mimo pewnym, funkcjonującym mitom nie jest to “samograj”, który raz włączasz, a później tylko liczysz pieniądze na koncie. E-biznesu można się nauczyć, ale trzeba cały czas nad nim pracować. I tutaj liczy się tylko wynik. Jeśli będziesz pracował, rozwijał go, zarabiał osiągniesz sukces. Na koniec pewnego okresu jeśli mając wszystkie niezbędne zasoby otrzymujesz pozytywny wynik, albo masz tylko wymówkę. I nie ma trzeciego wyniku, jest tylko sukces lub porażka. Przypomina mi się w tym aspekcie pewne powszechnie funkcjonujące powiedzenie. Pracuj mądrze, a nie dużo. Nie jest to prawda. Na logikę sugeruje to działanie w sposób inteligentny w przeciwieństwie do ludzi, którzy “urabiają się” po łokcie nic z tego nie mając. Co jednak jeśli twoim konkurentem jest ktoś, kto pracuje ciężko i mądrze? Przegrywasz.

Wniosek jest jeden. Pracuj mądrze i do tego ciężko, liczy się tylko wynik.

Jeśli podobał Ci się powyższy wpis, to proszę Cię o polubienie fanpage mojego bloga na FB i Twitter oraz odwiedzanie mojego kanału na You Tube.

Poniżej inne moje wpisy, do przeczytania których zapraszam:

2 Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *